fbpx
5 pozycji jogi w ciąży dla każdego trymestru - Shakti Doula
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
2608
post-template-default,single,single-post,postid-2608,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

5 pozycji jogi w ciąży dla każdego trymestru

5 pozycji jogi w ciąży dla każdego trymestru

Joga jest dobra dla Twojego ducha i ciała przez całą ciążę. Są takie pozycje, które idealnie pasują do każdego trymestru. I właśnie o tych pozycjach chcę Ci dziś opowiedzieć.

  1. Krążenie bioder. Usiądź w pozycji łatwej i połóż ręce na kolanach. Pod pośladki możesz podłożyć koc lub poduszkę, jeśli to będzie lepsze dla Twojego kręgosłupa. Oczy możesz zamknąć, jeśli chcesz. Na początku ciąży często jest nam niedobrze, dlatego sama zdecyduj, czy oczy będziesz mieć zamknięte, czy otwarte. Zacznij wykonywać krążenie w biodrach – rób wdech, kiedy ciało pochylone jest do przodu, a wydech, kiedy ciało jest z tyłu. Ta pozycja przygotowuje biodra, a Ty robisz więcej miejsca dla Twojego dziecka. Ta pozycja rozciąga biodra, relaksuje je. Dzięki tej praktyce będzie Ci łatwiej spać, a w dzień poruszać się. Pamiętaj, aby to ćwiczenie wykonać w takiej samej ilości powtórzeń w oba kierunki. Ćwiczenie zakończ głębokim wdechem przez nos i wydechem przez usta. Powtórz to trzykrotnie.
  2. Siad w szerokim rozkroku. Usiądź na podłodze i rozstaw wyprostowane nogi jak najszerzej – zrób miejsce na brzuch. Jeśli czujesz, że pochylasz się do tyłu, usiądź wyżej – na poduszce lub kocu. Unieś ręce ponad głowę i jednocześnie zrób wdech. Z wydechem pochyl się do przodu, przenosząc ręce równolegle do podłogi. Powróć do pozycji wyjściowej. Wdech bierz przez nos, a wydechy rób przez usta.
  3. Rozciąganie górnej części ciała. Usiądź w pozycji łatwej. Jeśli potrzebujesz, podłóż pod pośladki poduszkę lub koc. Unieś prawą rękę do góry. Następnie zegnij łokieć i przedramię opuść za głową. Lewą dłonią chwyć za prawy łokieć i w tej pozycji wykonaj kilka głębokich wdechów i wydechów. Następnie przenieś lewą rękę na plecy i postaraj się chwycić lewą dłonią za prawą dłoń. Jeśli nie możesz, to chwyć za bluzkę. Prawy łokiec odsuń delikatnie od głowy, ab yrozluźnić szyję. Zrób w tej pozycji głębokie wdechy przez nos i wydechy przez usta. Następnie wróć do pozycji wyjściowej – ręce na kolanach i poczuj różnicę w klatce piersiowej. Całą sekwencję powtórz na drugą stronę ciała.
  4. Pozycja klęku podpartego. Uklęknij na podłodze. Pod kolana możesz podłożyć koc. Ręce rozstaw na szerokość barków. Dłonie są w linii barków, a kolana są rozstawione na szerokość bioder. Wciągnij brzuch, aby pępkiem przytulić do siebie dziecko. Weź głęboki wdech, a na wydechu wypchnij kręgosłup do góry, robiąc koci grzbiet. Na wdechu wróć do pozycji neutralnej kręgosłupa. Wydech – koci grzbiet. Ramiona podpierają Twoje ciało. Nie pozwól, aby środkowa część pleców (pomiędzy łopatkami) zapadała się do środka – plecy proste. Możesz po chwili przechodzić z kociego grzbietu do pozycji krowy – czyli na wydechu koci grzbiet, a na wdechu krowa. Ćwiczenie zakończ w pozycji dziecka – czoło możesz oprzeć na pięściach. W tej pozycji zrób 5 oddechów.
  5. Pozycja stojąca. Stań przodem do ściany na odległość wyciągniętych rąk. Prawą stopę wysuń do przodu, tak aby dotknąć nią ściany. Lewa npga jest z tyłu. Oderwij lewą piętę od podłogi. Weź głęboki wdech, a na wydechu zegnij prawą nogę w kolanie i dociśnij lewą piętę do podłogi. I powtarzej: wdech – lewa pięta w górę, prawa noga wyprostowana w kolanie; wydech – lewa pięta do podłogi, prawe kolano ugięte. Potem zamień nogi i wykonaj tę samą sekwencję. Odpocznij pochylając tułów w kierunku ściany i opierając się o nią rękami. Pokołysz biodrami w obie strony.

Praktykuj te pozycje od samego początku ciąży do końca i obserwuj, jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele.

 

Sat Nam,

 

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.