fbpx
6 naturalnych sposobów wywołania porodu - Shakti Doula
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
2574
post-template-default,single,single-post,postid-2574,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

6 naturalnych sposobów wywołania porodu

6 naturalnych sposobów wywołania porodu

Jeśli byłaś już w ciąży, to pewnie pamiętasz czas oczekwiania na to „już” – na moment, kiedy poczujesz, że poród już się zaczął. I pewnie tak samo masz w głowie ten ciągnący się w nieskończoność czas na to „już”, które przy pierwszej ciąży na ogół się przedłuża. Dlatego wszystkie kobiety, którym jako doula lub nauczycielka jogi w ciąży namawiam do stosowania naturalnych metod wywoływania porodu.

Aby uniknąć stresu związanego z ciągłymi pytaniami rodziny i znajomych: „Kiedy masz termin?” i „Jak to!? Masz termin na 5-go a dziś jest 10-ty i ty się nie niepokoisz?….”, zwyczajnie nie podawaj dokładnej daty porodu. Zamiast mówić „Rodzę 5-go czerwca”, powiedz „Rodzę w pierwszej dekadzie czerwca”. Możesz też podać datę sporo późniejszą niż ta właściwa. Uwierz mi, że dzięki temu zabiegowi zaoszczędzisz sobie sporo stresu spowodowanego nieustannymi pytaniami kiedy i dlaczego jeszcze nie.

Medyczne wywoływanie porodu, jeśli nie ma do tego jednoznacznych wskazań, jest zawsze szokiem dla organizmu, czasem kończy się niemiło. Lepiej jest samej sobie pomóc w wywołąniu porodu w sposób naturalny. Metody, które przedstawiam są do zastosowania po 37-mym tygodniu ciąży.

  1. Akupresura.
  2. Akupunktura.
  3. Picie heraty z liści malin.
  4. Jedzenie daktyli. Codziennie 6-7 sztuk.
  5. Codzienne 10-cio minutwe spacery.
  6. Praktyka jogi.

Sat Nam,

 

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.