fbpx
Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią - Shakti Doula
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
1010
post-template-default,single,single-post,postid-1010,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią

Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią

Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią

Na co dzień otacza nas za dużo chemii, która ma zły wpływ na zdrowie. Szczególnie szkodzi ona młodym organizmom, dlatego kobiety w ciąży i karmiące mamy powinny zadbać o to, by eliminować z ich otoczenia zbędne produkty chemiczne.

Jednym z produktów codziennego użytku, ez którego nie wyobrażamy sobie higieny, jest pasta do zębów. W powszechnie stosowanych pastach do zębów stosuje się triklosan lub fluor, czyli składniki  bardzo niebezpieczne dla zdrowia  i toksyczne nawet w ilościach śladowych.

 

Jako alternatywę używam kokosowej pasty do zębów już kilka lat i polecam ją wszystkim dorosłym i dzieciom, a szczególnie kobietom w ciąży.

Jest bardzo zdrowa, tania i prosta do wykonania w ciągu kilku minut i nie ma w niej tych szkodliwych substancji chemicznych.

 

W kokosowej paście do zębów nie ma też substancji pieniących ani ulepszaczy – komercyjne pasty do zębów posiadają substancje pieniące, wywołujące wrażenie świeżości. Jest to: SLS – siarczan sodowolauretowy, siarczan sodu laurowy i SLES – sól sodowa siarczanu eteru laurylowego. Obie te substancje nie są szkodliwe dla naszego organizmu, a także zmieniają smak w buzi, dlatego nic nam nie smakuje zaraz po umyciu zębów

 

Pasta Kokosowa – przepis

1 łyżka oleju kokosowego (Olej kokosowy jest bakteriobójczy,  likwiduje i i chroni przed próchnicą.)

1 łyżka sody oczyszczonej

10 kropli olejku miętowego (lub innego ulubionego), który nada smak. Ja wolę bez olejku, ale jest to bardzo indywidualny wybór.

Całość trzeba wymieszać i ugnieść widelcem.

 

Sat Nam,

 

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.