fbpx
Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią - Shakti Doula
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
1010
post-template-default,single,single-post,postid-1010,single-format-standard,bridge-core-2.2.2,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-20.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią

Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią

Kokosowa pasta do zębów dla ciężarnych i karmiących piersią

Na co dzień otacza nas za dużo chemii, która ma zły wpływ na zdrowie. Szczególnie szkodzi ona młodym organizmom, dlatego kobiety w ciąży i karmiące mamy powinny zadbać o to, by eliminować z ich otoczenia zbędne produkty chemiczne.

Jednym z produktów codziennego użytku, ez którego nie wyobrażamy sobie higieny, jest pasta do zębów. W powszechnie stosowanych pastach do zębów stosuje się triklosan lub fluor, czyli składniki  bardzo niebezpieczne dla zdrowia  i toksyczne nawet w ilościach śladowych.

 

Jako alternatywę używam kokosowej pasty do zębów już kilka lat i polecam ją wszystkim dorosłym i dzieciom, a szczególnie kobietom w ciąży.

Jest bardzo zdrowa, tania i prosta do wykonania w ciągu kilku minut i nie ma w niej tych szkodliwych substancji chemicznych.

 

W kokosowej paście do zębów nie ma też substancji pieniących ani ulepszaczy – komercyjne pasty do zębów posiadają substancje pieniące, wywołujące wrażenie świeżości. Jest to: SLS – siarczan sodowolauretowy, siarczan sodu laurowy i SLES – sól sodowa siarczanu eteru laurylowego. Obie te substancje nie są szkodliwe dla naszego organizmu, a także zmieniają smak w buzi, dlatego nic nam nie smakuje zaraz po umyciu zębów

 

Pasta Kokosowa – przepis

1 łyżka oleju kokosowego (Olej kokosowy jest bakteriobójczy,  likwiduje i i chroni przed próchnicą.)

1 łyżka sody oczyszczonej

10 kropli olejku miętowego (lub innego ulubionego), który nada smak. Ja wolę bez olejku, ale jest to bardzo indywidualny wybór.

Całość trzeba wymieszać i ugnieść widelcem.

 

Sat Nam,

 

No Comments

Post A Comment