fbpx
Krzyk w czasie porodu - Shakti Doula | Joga w ciąży
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
2484
post-template-default,single,single-post,postid-2484,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Krzyk w czasie porodu

Krzyk w czasie porodu

Krzyk w czasie porodu

Poród to wysiłek i stres. Nawet jeśli rodzisz w domu albo w przyjaznym, skandynawskim szpitalu – to i tak masz przed sobą ciężką pracę do wykonania. W trakcie porodu mieszają się emocje, pot, uśmiech, łzy, nadprzyrodzona siła i wycieńczenie. Minuty dłużą się jak godziny. Fale skurczów zdają się trwać w nieskończoność, choć to tylko sekundy. Czy w tym kalejdoskopie odczuć jest miejsce na krzyk?

Tak. Jednak nie na każdy. W artykule Transformuj ból w moc pisałam o tym, jak podejść do bólu:

Ból porodowy jest dobry. Ból porodowy jest orędownikiem cudu, jaki sprawiasz. Postaraj się pomyśleć o bólu jak o fali mocy. Twoje ciało zbiera się w sobie, kumuluje siłę i wysyła ładunek energii w Twoje drogi rodne.  Ono mówi Ci: „Jestem gotowe na wysiłek. Korzystaj z mojej siły i wydaj z siebie dziecko.” I dziecko i fale mocy, dzięki którym wiesz, że masz zebrać się w sobie, to kwintesencja życia – kwintesencja dobra.

Jeśli więc do bólu podejdziesz pozytywnie, to i krzyk, jaki z siebie wydasz, powinien mieć moc sprawczą – budującą.

  • Krzycz, aby dodać sobie siły.
  • Krzycz, aby wypuścić z siebie napięcie.
  • Krzycz, aby poczuć, że fala skurczu przechodzi.
  • Krzycz, jak wojowniczka.
  • Krzycz z radości, że dajesz radę.
  • Krzycz ze szczęścia, że każdy skurcz przybliża Cię do wydania na świat dziecka.

Ty masz prawo krzyczeć w ten sposób. I TYLKO Ty masz prawo do krzyku. Ani lekarz, ani położna, ani doula, ani nikt inny nie ma prawa na Ciebie krzyczeć. Dlaczego?

  • To Ty rodzisz dziecko.
  • To Ty jesteś poddana wielkiemu wysiłkowi którąś godzinę.
  • To Ty potrzebujesz wsparcia.
  • To Ty masz prawo być zmęczona i wyczerpana.

Do jednego tylko Cię NIE zachęcam – nie krzycz dramatycznie, nie krzycz karcąco na siebie. Dlaczego? Bo ten rodzaj krzyku osłabi Cię i odbierze Ci radość z czasu porodu, który jest cudem.

Życzę Ci dużo sił i wspierającego krzyku.

Sat Nam,

 

 

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.