fbpx
Poród w domu? Jak to zorganizować? - Shakti Doula | Joga w ciąży
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
2631
post-template-default,single,single-post,postid-2631,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Poród w domu?

Poród w domu?

Mój poród i poród mojego syna odbył się w szpitalu. Takie czasy i możliwości. Gdybym jeszcze była kiedyś w ciąży i nie byłoby przeciwwskazań medycznych, to na 100% wybrałabym poród w domu.  Dlaczego?

 

Moim osobistym zdaniem i moim zdaniem jako douli poród w domu jest dużo spokojniejszy.

  • Nie musisz być transportowana z domu do szpitala. Jesteś w znanym sobie miejscu, bezpieczna.
  • Położna czy doula przychodzą do Ciebie.
  • Kiedy jesteś u siebie i czujesz się dobrze, to łatwiej produkujesz oksytocynę – hormon niezbędny przy porodzie. W sytuacji porodu szpitalnego wiele kobiet ma z tym problem. Dzieje się tak za sprawą stresu.

Oczywiście może być tak, że Ty akurat nie czujesz się w domu bezpiecznie i wolisz pojechać do szpitala – to jest zrozumiałe. Poród w domu musi być świadomą decyzją. Nie ulegaj modzie wbrew swoim potrzebom i chęciom.

 

Skąd mogą brać się lęki związane z porodem w domu?

  • Z obawy, że „coś” źle pójdzie, mimo że nie ma konkretnych powodów do takich myśli.
  • Z obawy, że coś się stanie nieprzewidzianego i nie będzie lekarza.
  • Z obawy, że nie ma pod ręką aparatury szpitalnej.

Pamiętaj, że Twoja położna zrobi wszystko, aby cały poród przebiegł gładko i bez komplikacji – dla Ciebie i dziecka. Jeśli ona widzi, że dzieje się coś niepokojącego, że jest jakieś ryzyko komplikacji, to od razu transportuje Cię do szpitala (taksówka lub Twoja osoba towarzysząca).

Sama na pewno porozmawiałabym z położną, co ona sądzi – w moim przypadku – czy mogę rodzić w domu. Zrobiłabym też komplet badań i sprawdziłąbym ułożenie dziecka.

Za porodem w domu przemawiają też bakterie. Są dobre i złe. W szpitalu, mimo dbałości o czystość, różnie może być. W domu jest Twoja flora bakteryjna, zdecydowanie zdrowsza dla dziecka.

 

Jeśli więc jesteś zdrowa, dziecko jest zdrowe i czujesz się psychicznie na siłach – polecam Ci poród w domu.

 

Sat Nam,

 

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.