fbpx
Porodowy Project Manager - Shakti Doula
Pregnancy Yoga, Doula, Healthy pregnancy, fit in pregnancy, exercises for pregnant woman, pregnancy yoga in Copenhagen, doula in Copenhagen Joga w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, szkoła rodzenia
2406
post-template-default,single,single-post,postid-2406,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-11.2.1513435585,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Porodowy Project Manager

porodowy project menager

Porodowy Project Manager

„Hurra! Jestem w ciąży! Zaklinam rzeczywistość – wszystko będzie dobrze: jestem świadoma mojego ciała, dobrze się odżywiam, moje dziecko jest takie chciane i wyczekiwane, że nic tylko czekam na dzień porodu i zdaję się na naturę. Na pewno będzie dobrze!” Tak brzmiał mój wewnętrzny monolog ponad 12 lat temu, kiedy miał się urodzić mój syn. Zapomniałam tylko, że nie żyję w próżni i rodzę w szpitalu, który rządzi się swoimi prawami i priorytetami, nie zawsze pokrywającymi się z moimi wyobrażeniami.

Zapomniałam, że poza mną i rodzącym się dzieckiem są na sali obecni lekarze i ich procedury. Są zasady, dźwięki, zapachy, światło. Nie byłam na to wszystko przygotowana. W głowie miałam tylko myśl, że chcę urodzić „naturalnie”, to znaczy prosto, miło, waginalnie, w dobrej atmosferze. Nie chciałam znieczulenia, cięcia cesarskiego – niczego, co odbiegało od mojego wyobrażenia o porodzie. Wszystko co mi proponowano, odrzucałam – nie i już. Prawda była też taka, że kompletnie nie rozumiałam, co mi chcą podać i dlaczego.

Moja przedporodowa ignorancja i niechęć do zdobycia wiedzy o przebiegu porodu w szpitalu właśnie zbierała żniwo. Zgodziłam się na jakiś zastrzyk, bo powiedziano mi, że jestem słaba, a ta substancja mnie wzmocni. Po czasie dowiedziałam się, że wcale to nie było konieczne.  Wydarzyło się też wiele innych rzeczy, które nie musiały, a trwale odcisnęły ślad na mojej duszy i ciele. Wydarzyły się za moją świadomie nieświadomą zgodą.

Co się stało, tego nie zmienię. Ważne, że urodził się mój syn, a ja wyciągnęłam z tego porodowego doświadczenia lekcję dla siebie. Uznałam, że tak miało być, abym dzięki temu odkryła moją pasję i misję. Dzięki tym przeżyciom zostałam doulą, a teraz przekazuję moją wiedzę takim kobietom jak Ty – tutaj, na Shakti Doula.

Kim jest doula, piszę obszernie tutaj: „Doula – ta, która służy” i opowiadam w filmie „Kim jest doula?”

Moje przeżycia uświadomiły mi, że wiedza i świadomość to poczucie spokoju, bezpieczeństwo i dobre emocje. I tego staram się uczyć kobiety w ciąży. Będąc doulą, staję się tą, której wspierającej obecności zabrakło mi samej, kiedy rodziłam. Śmieję się, że jestem takim Project Managerem porodu.

Sat Nam,

 

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.